Aplikacje na telefon, czyli o tym, jak ułatwić sobie życie w podróży - Stylowe Podróże | Luxury Travel Style Blog
Lifestyle

Aplikacje na telefon, czyli o tym, jak ułatwić sobie życie w podróży

2 listopada 2017

Pomysł na wpis, który z radością dziś dla Was przygotowałam, zrodził się w mojej głowie już jakiś czas temu. Jak doskonale wiecie, dzięki nowinkom technologicznym nasze życie może być znacznie prostsze – i to na wielu płaszczyznach. Nie wyobrażam już sobie funkcjonowania bez iPhone’a, choć staram się mimo wszystko od czasu do czasu odrywać od niego wzrok.

Aplikacje mobilne towarzyszą mi w kontaktach z bankiem, sklepem, szkołą mojej córki oraz znajomymi, czyli – jakby nie patrzeć – z całym światem. Jak zachować umiar tak, aby nie popaść w internetowe uzależnienie? Nie wiem… 🙂 Chyba po prostu trzeba być świadomym czyhających na nas zagrożeń.

Nie o tym miał być jednak dzisiejszy artykuł. Ach, te moje dygresje… Podróżując często i daleko, samodzielnie organizując wyjazdy oraz chcąc być na bieżąco z tym, co właśnie dzieje się w okolicy warto zainstalować w smartphonie kilka pożytecznych aplikacji.

Ułatwią one podróżowanie na własną rękę oraz sprawią, że poczujemy się bezpieczniej nawet w najdalszych zakątkach świata. Podpowiem Wam dzisiaj, z jakich aplikacji korzystam najczęściej i dlaczego właśnie je wybrałam. Muszę dodać, że dzięki niektórym z nich udało mi się kilka razy wyjść z poważnych kłopotów, typowych dla wszystkich podróżników. Startujemy!

10 aplikacji podróżniczych, jakie warto znać

#1 Been

To aplikacja skutecznie zastępująca mapę świata, na jakiej zazwyczaj zaznaczamy miejsca, które mieliśmy okazję zobaczyć. W każdym momencie mogę sprawdzić w telefonie, ile krajów już odwiedziłam i jaki stanowi to procent wszystkich państw na świecie. To także obrazkowa wskazówka, gdzie tereny nadal pozostały dziewicze – u mnie to zdecydowanie Australia.

Trzeba się nad tym poważnie zastanowić… 😉 A poza tym to bardzo przyjemne uczucie oglądać, jak mapa systematycznie się zapełnia. Musicie to koniecznie wypróbować!

#2 Booking.com

Dzięki Been wiemy, dokąd jechać, a dzięki Booking.com możemy zaplanować miejsce, w którym się zatrzymamy. Dlaczego akurat ten serwis rezerwacyjny należy do moich ulubionych? To proste. Jest czytelny, zawiera pożyteczne wskazówki oraz gromadzi listę moich rezerwacji – zarówno tych odwołanych, jaki i planowanych oraz odbytych.

Dodatkowo będąc stałym użytkownikiem Booking.com mogę również liczyć na okazyjne oferty cenowe i liczne udogodnienia. Szczegóły znajdziecie tutaj. Kiedy wyruszam w świat, nie drukuję już żadnych dokumentów na papierze. Jestem bardzo eko 😉 Muszę tylko zadbać o to, by mój telefon był naładowany…

Rezerwacji na Booking.com możecie dokonać także bezpiecznie i sprawnie używając żółtej wyszukiwarki na bocznym pasku mojego bloga. Dziękuję! 

#3 Softphone

To aplikacja pozwalająca rozmawiać przez telefon pod warunkiem znajdowania się w zasięgu Wi-Fi. W pierwszym kroku należy wykupić internetowy numer telefonu. Działa on na całym świecie, więc swobodnie możemy dzwonić praktycznie za darmo i na tych samych zasadach także odbierać połączenia. Softphone okazał się niezastąpiony już wielokrotnie choć teraz równie często korzystam z Wifi Calling dostępnym na iPhone i niektóre telefony z Androidem.

Chcecie konkretnego przykładu? Burza stulecia nad Waszyngtonem skutecznie pokrzyżowała mi plany i musiałam zmieniać rezerwację hotelu i samolotu. Już na samą myśl, że miałabym dokonać tych zmian korzystając z roamingu, dostaję gęsiej skórki. Wszystko już jasne?

#4 iPolak

Aplikacja jest maksymalnie uproszczona, ale zupełnie wystarczająca. To lista państw całego świata wraz z sugestiami polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, co do bezpieczeństwa wizyty Polaków w danym kraju (uzupełniona o jego kompleksową charakterystyką). Najlepszy według mnie jest jednak przycisk SOS, który łączy nas jednym kliknięciem z najbliższą w danym momencie ambasadą Polski.

Drugi dostępny guzik przekierowuje nas natomiast do słynnej strony rządowej Odyseusz, w której warto zarejestrować swoją podróż, a to sprawia, że od razu czujemy się pewniej.

10 aplikacji podróżniczych, jakie warto znać

#5 Check my trip

To bardzo pożyteczna aplikacja, która w jednym miejscu gromadzi wszystkie informacje dotyczące połączeń lotniczych. Szczególnie przydaje się, gdy podczas jednej podróży wielokrotnie zmieniamy linie lotnicze. Jest także niezastąpiona w sytuacji, gdy zmianie ulegają godziny naszych połączeń, o czym wtedy niezwłocznie zostajemy poinformowani. Często dzieje się to szybciej, niż informacja pojawia się na lotniskowej tablicy lotów.

#6 Skyscanner

Ta aplikacja pomaga wyszukiwać loty większości światowych linii lotniczych. Skyscanner jest przejrzysty i czytelny, więc korzystanie z niego to prawdziwa przyjemność. Największa zaleta to jednak alert cenowy, który wysyła nam powiadomienie o poszukiwanym locie, który spełnia określone przez nas wcześniej zakresy cenowe. Poświęciłam tej kwestii osobny wpis, do którego Was teraz odsyłam – jest tu.

#7 Miles and More

Temu programowi także swego czasu dedykowałam cały artykuł, więc zachęcam do zerknięcia tutaj. Podpowiem tylko, że dzięki tzw. milom możecie podróżować za darmo albo korzystać z wielu ofert specjalnych. Naprawdę warto, tym bardziej, że aplikacja mobilna jest bardzo przyjazna.

Na marginesie dodam, iż dzięki programowi Miles and More udało mi się już kilka razy zmienić klasę rezerwacji biletu lotniczego na klasę business. Cudownie być czasem rozpieszczanym… musicie się o tym koniecznie sami przekonać 🙂

#8 Google maps

Trzeba to sobie otwarcie powiedzieć. Chyba każdy z nas przynajmniej jeden raz w życiu się zgubił. Ja nie zapomnę podróży przez Mauritius, gdy cztery razy przejeżdżaliśmy obok charakterystycznego kościoła, a wydawało się nam, że tym razem już na pewno jedziemy dobrze… 😉

Mapa zatem jest nieodzownym gadżetem w każdej podróży, a jeśli dodatkowo mieści się w telefonie i pokazuje aktualne natężenie ruchu, korki i wypadki, to czy można chcieć czegoś więcej.

10 aplikacji podróżniczych, jakie warto znać

#9 ArroundMe

Ta aplikacja pomaga zaplanować dzień w nowo poznawanym miejscu. Informuje nas o wszystkich dostępnych w bliskiej okolicy atrakcjach, ale nie tylko. Znajdziecie w niej takie kategorie jak bankomat, bank, stacja benzynowa, szpital i parking, a także restauracje, hotele, taksówki itp. itd.

Oczywiście uwielbiam włóczyć się bez celu w nowym miejscach i móc się czasami zgubić, ale są sytuacje, w których szybko potrzebujemy informacji i wtedy ArroundMe jest naprawdę przydatna.

#10 Weather

Nie trudno się domyślić, że chodzi o pogodę. Dlaczego warto ją znać – to oczywiste 🙂 Ja osobiście korzystam z kilku aplikacji, które często podają rozbieżne informacje, zatem tu proszę Was o sugestie.

Znacie aplikacje z pogodą, jakie Was nigdy nie zawodzą??? Jeśli tak, koniecznie dajcie mi znać w komentarzach!

Ściskam Was stylowo,

Ania

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

5 2 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarszy
Najnowszy Najczęściej komentowany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
4 lat temu

#11 Maps. me
Bardzo dobra mapa offline. Zaletą aplikacji jest to, że działa nawet tam gdzie nie mamy dostępu do sieci. Dodatkowo zaznaczone są ścieżki leśne, których próżno szukać w Google maps. Uratowała nam życie unikając błądzenia po ślepych dróżkach w Muyuni Forest na Zanibarze bez wody.

1
0
Chcesz skomentować?x