Ubezpieczenie podróżne Covid - dlaczego warto kupić je online? - Stylowe Podróże | Luxury Travel Style Blog
Lifestyle

Ubezpieczenie podróżne Covid – dlaczego warto kupić je online?

13 września 2020

Rok 2020 upłynie nam z pewnością pod znakiem pandemii Covid -19. Natrafiłam ostatnio na opinię amerykańskiego uczonego dr Antony Fauciego, że z chorobą będziemy się borykać jeszcze przez cały rok 2021 (źródło: https://tvnmeteo.tvn24.pl/). Czy to zatem oznacza, że mamy zupełnie zrezygnować z podróży?

Czasy mamy trudne, ale nie beznadziejne. I choć na co dzień borykamy się z wieloma obostrzeniami, to nie warto porzucić podróżowania. Oczywiście wymaga ono od nas nieco więcej przygotowań, ale z pewnością działa zbawiennie na umysł i ciało.

Niezbędne wskazówki dla podróżujących w czasach pandemii znajdziecie w tekście Koronawirus COVID-19 – lecieć czy nie lecieć?

Ubezpieczenie podróżne Covid – dlaczego warto kupić je online?

Poza przestrzeganiem zasad higieny sugeruję pamiętać o jeszcze jednej kwestii, jaką jest ubezpieczenie podróżne. Mam nadzieję, że nie muszę nikogo przekonywać o tym, iż ubezpieczenie podróżne warto posiadać podczas większości wyjazdów.

Osobiście ubezpieczenie podróżne wykupuję zawsze, nawet gdy wyjeżdżam choćby na 2 dni. Koszt to zaledwie kilkanaście złotych, a bezpieczeństwo i beztroskie wakacje bezcenne.

Co więcej, firmy ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw wyzwaniom obecnych czasów i oferują ubezpieczenie zawierające ochronę COVID-19. Ja od lat kupuję polisę online, gdzie już po chwili otrzymuję mailem informację o posiadanej ochronie.

W zależności od indywidualnych potrzeb każdego z nas – wynikających z różnych czynników jak destynacja, charakter wyjazdu, niecodzienne aktywności czy liczba osób objęta ubezpieczeniem – oferta powinna być za każdym razem dopasowana indywidualnie.

Jednym z nich jest wprowadzone od 18.08.2020 r., rozszerzenie oferty ubezpieczenia podróżnego o ochronę w związku z COVID-19. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące wprowadzonych w polisach nowości – jak zawsze w telegraficznym skrócie 😉

Polecam Wam Towarzystwo ERGO Ubezpieczenia Podróży, będące pionierem najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeń.

Polisę możecie bezpiecznie wykupić online klikając w baner ERGO Ubezpieczenia Podróży na bocznym pasku bloga lub w poniższy link: https://online2.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/insurance/ubezpieczenia-podrozy.html?1&Referer=005039900000

Nowości w ubezpieczeniu podróżnym ERGO:

  • rozszerzenie zakresu ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży o zdarzenia związane z COVID-19 w cenie ubezpieczenia,
  • pokrycie kosztów leczenia w związku z COVID-19 do pełnych sum ubezpieczenia,
  • pakiety TIP, TIP PLUS, TOP, TOP PLUS zawierające świadczenia na wypadek kwarantanny,
  • koszty przerwania podróży w związku z COVID-19 zawarte także w pakietach TOP PLUS, TOP,
  • uruchomienie usługi Medi-Call, czyli możliwość telekonsultacji medycznej z polskim lekarzem pierwszego kontaktu.

Ubezpieczenie podróżne Covid – dlaczego warto kupić je online?

Zagłębiając się w szczegóły zalet oferty ubezpieczenia podróżnego ERGO Ubezpieczenia Podróży należy pamiętać, że w pakietach:

#1 TIP, TIP PLUS, TOP i TOP PLUS, w przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia i transportu, za opłatą dodatkowej składki, ochroną ubezpieczeniową objęte są:

  1. zachorowanie na COVID-19 Ubezpieczonego do pełnej wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia,
  2. świadczenie do wysokości 1 000 EUR na pokrycie dodatkowych kosztów zakwaterowania, wyżywienia i transportu w przypadku, gdy Ubezpieczony będzie zmuszony przedłużyć swój pierwotnie planowany pobyt za granicą z powodu objęcia go obowiązkową kwarantanną na skutek kontaktu z osobą chorą na COVID-19 lub podejrzaną o zakażenie koronawirusem SARS-Cov-2.

#2 W pakietach TOP i TOP PLUS, ubezpieczeniem objęte są również koszty przerwania podróży w związku z zachorowaniem na COVID-19 najbliższego krewnego Ubezpieczonego, powodującym konieczność natychmiastowej hospitalizacji.

#3 W przypadku ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży w ramach aktualnie obowiązującej składki, ERGO Ubezpieczenia Podróży rozszerza zakres ochrony o zdarzenia związane z zachorowaniem na COVID-19 i zwraca poniesione koszty rezygnacji z podróży, jeśli Ubezpieczony nie może odbyć podróży zgodnie z planem, wskutek:

  1. nagłego zachorowania na COVID-19 Ubezpieczonego lub współuczestnika podróży, które nie rokuje poprawy stanu zdrowia do dnia rozpoczęcia podróży,
  2. nagłego zachorowania na COVID-19 najbliższego krewnego Ubezpieczonego skutkującego leczeniem szpitalnym, które nie zakończy się do dnia rozpoczęcia podróży,
  3. śmierci w wyniku zachorowania na COVID-19 Ubezpieczonego, współuczestnika podróży, najbliższego krewnego Ubezpieczonego lub najbliższego krewnego współuczestnika podróży.

Sądzę, że zainteresuje Cię także tekst Turystyczna apteczka – czyli jak zdrowo wypocząć w tropikach

Jeżeli nadal wahacie się, czy warto zainwestować w ubezpieczenie podróży, poniżej zebrałam dla Was kilka słów krótkiego podsumowania.

Podróżujecie beztrosko, gdyż polisa zapewnia :

#1 Pomoc medyczną w nagłych przypadkach – dostępna 24h/7, obejmuje transport ambulansem, wizyty lekarskie oraz pogotowie lotnicze np. przy wykupieniu dodatkowej opcji dla uprawiających sporty ekstremalne. Warto wiedzieć, że spotkanie z lekarzem zagranicą to wydatek minimum kilkudziesięciu euro, a jeśli dodamy do tego transport do szpitala, to wysokość rachunku może zwalić nas z nóg.

#2 Pokrycie kosztów leczenia i hospitalizacji – w zależności od wykupionego wariantu polisy, sumy ubezpieczenia różnią się od siebie wyskością – warto zatem zwrócić na to szczególną uwagę podczas dokonywania ostatecznego wyboru. Delikatnie wyższa wysokość składki ubezpieczeniowej zazwyczaj daje wielokrotnie wyższe świadczenia.

#3 Pokrycie kosztów noclegu i zwrot nieprzewidzianych wydatków – dotyczy to nieplanowanych zdarzeń, jak opóźnienia lotu, awarie środków transportu itp. Ubezpieczyciel uwzględnia takie sytuacje w polisie, dlatego możemy   starać się o zwrot kosztu zakupów przedmiotów pierwszej potrzeby, ceny noclegu w hotelu oraz pomostowego transportu.

#4 Zwrot kosztów wynikających z przymusowego przerwania wyjazdu – na przykład w związku z chorobą dziecka, kiedy konieczny jest powrót do domu. Inna sytuacja również objęta ochroną ubezpieczeniową, to nagłe zachorowanie lub śmierć członka rodziny, na pogrzeb którego musimy koniecznie dotrzeć, przerywając wakacje.

#5 Odszkodowanie na wypadek śmierci w skutek NNW

#6 Odszkodowanie za każdy dzień pobytu w szpitalu

#7 Odszkodowanie za trwałą niezdolność do pracy

#8 Odszkodowanie za utratę możliwości zarobkowania z powodu choroby

Ubezpieczenie podróżne Covid – dlaczego warto kupić je online?

#9 Ubezpieczenie transakcji, dokonywanych przy użyciu skradzionej nam karty kredytowej – bank nie będzie dochodził od nas zwrotu środków, gdyż skradzione pieniądze zwróci ubezpieczyciel. Tu jednak pilnie musimy się skontaktować z infolinią banku i poinformować o zdarzeniu, aby kartę zastrzec i zminimalizować wyrządzone szkody.

#10 Zwrot dodatkowych kosztów poniesionych w związku z utratą dokumentów i kradzieżą gotówki

#11 Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – szczegółowy plan działania w tej sytuacji znajdziecie tutaj

#12 Odszkodowanie za zgubiony, zniszczony lub dostarczony z opóźnieniem bagaż

#13 Usługi assistance – także po powrocie do domu, za zdarzenia, jakie zaistniały podczas naszej nieobecności

#14 Zwrot kosztów zakupu biletów lotniczych w sytuacji, gdy musimy zupełnie odwołać nasz wyjazd, zanim się rozpoczął

#15 Pokrycie kosztów wynikających z uszkodzenia samochodu, jaki wypożyczyliśmy za granicą – szczególnie przydaje się wtedy, gdy zdarzenie drogowe jest poważne i obejmuje innych uczestników ruchu drogowego

Ubezpieczenie podróżne Covid – dlaczego warto kupić je online?

WAŻNA INFORMACJA!

Jeśli potrzebujecie sugestii, jak dokonać wyboru i wykupić polisę online, koniecznie napiszcie do mnie ania@stylowepodroze.pl. Przetestowałam już wielu ubezpieczycieli, więc mogę czuć się w tej dziedzinie prawdziwym ekspertem.

I jeszcze jedno! Nawet jeśli posiadamy już ubezpieczenie wykupione w ramach gotowej wycieczki, to i tak warto dodatkowo samodzielnie się ubezpieczyć.

Sumy ubezpieczenia touroperatora zazwyczaj opiewają na niewielkie kwoty, więc może okazać się, iż nie wystarczą one na pokrycie całości kosztów poniesionych podczas nieszczęśliwych wypadków.

Ściskam Was stylowo,

Ania

4.5 2 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarze
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz skomentować?x