Wrocław - atrakcje na weekend i nie tylko - Stylowe Podróże | Luxury Travel Style Blog
Europa

Wrocław – atrakcje na weekend i nie tylko

21 czerwca 2020

O moim ukochanym Wrocławiu mogę opowiadać bez końca. Jestem pod nieustającym wrażeniem tego, jak miasto się zmienia, modernizuje oraz wychodzi na przeciw oczekiwaniom mieszkańców i turystów.

Jego walory doceniam teraz jeszcze bardziej, odwiedzając stolicę Dolnego Śląska tylko od czasu do czasu. Na blogu chyba jeszcze nie wspominałam, że od blisko roku mieszkam w Warszawie. Jedno jest jednak pewne – moje serce zostało właśnie we Wrocławiu 🙂

Na czym polega urok Wrocławia? Moim zdaniem na jego unikalnym klimacie, który gwarantuje zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Nie bez powodu we Wrocławiu wiele światowych korporacji otworzyło swoje oddziały, dodatkowo korzystając na geograficznym położeniu miasta.

Drugi aspekt dotyczy europejskiej, multikulturowej atmosfery, jaka tutaj panuje. Poza kilkoma niechlubnymi incydentami, Wrocławianie to osoby otwarte, szanujące odmienność innego człowieka, tolerancyjne i nowoczesne. Na marginesie przypomnę, że Olga Tokarczuk, nagrodzona w 2018 r. Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury, także pochodzi z Wrocławia…

Jestem federalistką i regionalistką, wierzę w Europę zjednoczonych regionów i marzy mi się Rzeczpospolita zdecentralizowana, silna swoją różnorodnością. Wierzę też w ruchomy układ różnych warstw naszej tożsamości, które się nie eliminują, lecz wzajemnie dopełniają. Można być jednocześnie Europejką, Polką i Dolnoślązaczką, a także wrocławianką.

Olga Tokarczuk, 24 czerwca 2019 r., podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Święto Wrocławia, kiedy została Honorową Obywatelką Wrocławia „Civitate Wratislaviensi Donatus”

Wrocław – atrakcje na weekend i nie tylko

O Wrocławiu pisałam na blogu już kilka razy. Koniecznie zajrzyjcie do tekstów:

Jako fanka Wrocławia, chętnie odpowiem na Wasze indywidualne pytania, więc piszcie do mnie na adres ania@stylowepodroze.pl, jeśli planujecie weekend w mieście i nie tylko. Atrakcje, jakie oferuje miasto na bieżąco znajdziecie również na stronie visitwroclaw.eu.

Wrocław – atrakcje na weekend i nie tylko

Jeśli chcecie zaznać odrobiny luksusu, zatrzymajcie się w hotelu OVO DoubleTree by Hilton i udajcie się do położonej w patio restauracji Campo. Została ona nagrodzona dwiema czapkami w przewodniku „Gault & Millau” oraz zdobyła nagrodę dla najpiękniejszej restauracji w międzynarodowym konkursie WIN Awards 2017 w Londynie i ponownie w roku 2019.

źródło: hiltonhotels.com

Myślę, że zaciekawi Cię także tekst Najpiękniejsze Zamki Dolnego Śląska – czyli pomysł na jesienny weekend w Polsce [aktualizacja]

Druga, równie doskonała opcja to niesamowity, położony w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego rynku, elegancki hotel Monopol oraz legendarna restauracja na jego dachu Aquario, która także znalazła się w żółtym przewodniku „Gault & Millau”.

Nie można także zapomnieć o wrocławskiej Marinie, w której miło spędzicie czas w licznych restauracjach, z których roztacza się widok na imponujący gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego liczący blisko 300 lat.

źródło: www.monopolwroclaw.hotel.com.pl

Wrocław – atrakcje na weekend i nie tylko

Zapraszam was teraz do obejrzenia Wrocławia z lotu ptaka – szybko pakujcie walizki i ruszajcie na podbój stolicy Dolnego Śląska. Czekam na wasze wrażenia – podzielcie się nimi w komentarzu lub na Facebook.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Ściskam Was stylowo,

Ania

4.8 4 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarze
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz skomentować?x