Ranking najlepszych miejsc na pierwszą podróż na własną rękę - Stylowe Podróże | Luxury Travel Style Blog
Europa

Ranking najlepszych miejsc na pierwszą podróż na własną rękę

12 stycznia 2019
FavoriteLoadingDodaj do ulubionych

Dzisiejszy tekst dedykuję tym, którzy jeszcze wahają się podróżować samodzielnie. Obawy przed wyjazdem bez pośrednictwa biura podróży opisujecie zazwyczaj zaczynając od słów, a co jeśli:

  • nie będzie podobał mi się hotel
  • nie zdążę na kolejny samolot
  • zgubię na lotnisku bagaż
  • zostanę okradziony
  • moje dziecko się rozchoruje

Odpowiedź jest zawsze jedna i taka sama – doskonale poradzisz sobie sam, jeśli wcześniej dobrze się przygotujesz. Na blogu znajdziecie wiele praktycznych porad, jak odnaleźć się w konkretnych sytuacjach. Co więcej, przekonacie się, że podróże na własną rękę to nie rocket sience.

Biuro podróży przydaje się, ale tylko czasami…

Nie ukrywam, że czasami warto sprawdzić ofertę cenową hoteli, jakie w swoich katalogach przestawiają biura. Może bowiem zdarzyć się tak, że po prostu będzie taniej. W moim przypadku taka sytuacja miała miejsce dwukrotnie w przypadku podróży do Egiptu i na Zanzibar. O ile w pierwszym przypadku wykupiłam gotową wycieczkę, o tyle w drugim skorzystałam jedynie z opcji hotelu z własnym dolotem.

Jak z turysty stać się podróżnikiem…

Aby bez stresu rozpocząć podróżowanie na własną rękę, na początek warto wybrać te kierunki na mapie świata, które nie wymagają od nas szczególnych przygotowań. Najlepiej sprawdzi się zatem Europa, w której po prostu będziemy się czuć swojsko, a sama podróż przebiegnie bardzo sprawnie. Specjalnie dla Was przygotowałam dzisiaj Ranking najlepszych miejsc na pierwszą podróż na własną rękę. Mam nadzieję, że dzięki niemu odważycie się zrobić pierwszy krok w stronę samodzielnych wakacji.

Wszystkie wymienione poniżej destynacje są dostępne niemal na wyciągnięcie ręki. Dostaniecie się do nich samolotem, bezpośrednim połączeniem z Polski tanimi liniami Ryanair, Wizzair lub PLL LOT. Kluczem do sukcesu jest kupno biletów lotniczych w atrakcyjnych cenach. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziecie TUTAJ.

Zaczynamy!

Ranking najlepszych miejsc na pierwszą podróż na własną rękę

#1 Sewilla, Hiszpania

#2 Edynburg, Wielka Brytania

#3 Dubrovnik, Chorwacja 

#4 Reykjavik, Islandia

#5 Rzym, Włochy

Jestem pewna, że zaciekawi Cię tekst Ranking najlepszych miejsc na pierwszą podróż na własną rękę z dzieckiem

#6 Lizbona, Portugalia

#7 Praga, Czechy

#8 Londyn, Wielka Brytania

#9 Kopenhaga, Dania

#10 Ateny, Grecja

Ranking najlepszych miejsc na pierwszą podróż na własną rękę

#11 Sycylia, Włochy

#12 Kreta, Grecja

#13 Mediolan, Włochy

#14 Berlin, Niemcy

#15 Dublin, Irlandia

I jeszcze ostatnia kwestia. Miasta z Rankingu najlepszych miejsc na pierwszą podróż na własną rękę mają jeszcze jedną zaletę. Możecie wybrać się do nich nawet solo lub tylko w kobiecym gronie. Są to kierunki bezpieczne, przyjazne turystom, w których wakacyjna atmosfera nigdy nie przemija.

Ściskam Was stylowo,

Ania

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Inline
Inline