Tanie bilety lotnicze - gdzie ich szukać i jak je kupować? - Stylowe Podróże | Luxury Travel Style Blog
Lifestyle

Tanie bilety lotnicze – gdzie ich szukać i jak je kupować?

16 marca 2018

W mailach często pytacie mnie o to, gdzie kupuję bilety lotnicze, planując kolejne wyjazdy. Dziś chcę Wam o tym opowiedzieć trochę więcej. Z pewnością pamiętacie o tym, że tajemnicą moich podróży są właśnie tanie bilety lotnicze. Szukam specjalnych okazji i promocji, ale także korzystam z błędów, jakie pojawiają się w systemach rezerwacyjnych linii lotniczych. O kwestiach technicznych rezerwacji biletów pisałam już w artykule „Poznaj moje 15 sekretów, jak sprytnie zarezerwować tani lot”. Serdecznie Was zapraszam do ponownego zerknięcia do tego tekstu, gdyż jest on uzupełnieniem tego, co przygotowałam dla Was dzisiaj.

Jak się już zapewne domyślacie taktyczne podejście do szukania tanich biletów to jednak czasami zbyt mało. Kiedy potrafimy już szukać promocji cenowych, dobrze byłoby również wiedzieć, gdzie to robić… Dlatego podzielę się z Wami dzisiaj „tajemną” wiedzą i zdradzę te miejsca w sieci, ze wsparcia których korzystam najczęściej. Wiele lat podróżniczych doświadczeń sprawiło, że działam już praktycznie jak jednoosobowe biuro podróży. Zajmuję się planowaniem wyjazdu od A do Z, które przebiega zgodnie z poniższym scenariuszem:

 

#1 bilet lotniczy znajduje mnie, a nie ja jego 😉

#2 rezerwuję hotel przez Booking.com lub bezpośrednio na stronach sieci hotelowych, będąc członkiem ich klubu lojalnościowego

#3 ustalam, jak będę poruszać się na miejscu – czy lokalną komunikacją czy też lepiej będzie wypożyczyć samochód

#4 wykupuję ubezpieczenie podróży – takie, które pokrywa również koszty ewentualnej rezygnacji z wyjazdu

#5 czytam i oglądam relacje z miejsca, do którego się wybieram, aby wiedzieć wcześniej, co warto zobaczyć i czy przypadkiem  już teraz nie zarezerwować biletów do lokalnych atrakcji

 

Domyślam się, że największe wątpliwości budzi w Was punkt #1. Jak to możliwe, że bilet lotniczy znajduje mnie, a nie ja jego? Czy to wszystko jest faktycznie jedynie dziełem przypadku? Trochę tak, ale wiecie, jak to w życiu bywa, nawet szczęściu trzeba czasami pomóc 🙂 Do wyszukiwania tanich biletów lotniczych warto zatrudnić zatem pomocników. Nie mam tu bynajmniej na myśli sztabu ludzi, ale sprytne strony internetowe oraz wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych. Do moich ulubionych należą:

#1 Skyscanner – www.skyscanner.pl

Warto skorzystać z bezpłatnych Alertów Cenowych Skyscanner, tak aby za każdym razem, gdy cena lotu, na który „polujemy” zmieni się, zostać o tym poinformowanym za pośrednictwem poczty e-mail. Zapisanie się do newslettera serwisu to również kolejna szansa na informacje dotyczące atrakcyjnych ofert lotów.

#2 Fly4free – www.fly4free.pl

To witryna z inspiracjami podróżniczymi, która słynie z wyszukiwania podróżniczych okazji cenowych. Sugeruję pobranie bezpłatnej apki na telefon, w której należy wybrać odpowiednie tagi, czyli to co nas interesuje. Procedura nie wymaga rejestracji, a powiadomienia dochodzą znacznie szybciej, niż na email. Warto pamiętać, że w kupowaniu tanich biletów lotniczych czas odgrywa kluczową rolę. Często zdarza się tak, że biletów w okazyjnej cenie jest zaledwie kilka, więc kto pierwszy – ten lepszy!

#3 Momondo – www.momondo.pl

To wyszukiwarka, która porównuje w czasie rzeczywistym setki cen lotów, hoteli oraz wynajmu samochodów. Chcąc z niej korzystać, należy znać już jednak planowaną destynację. Porównywarka cen jest oczywiście bezpłatna.

Znacznie rzadziej, ale zdarza mi się również korzystać z poniższych stron internetowych. Traktuję je jednak bardziej jako weryfikację, czy „okazyjna” oferta kupna taniego biletu lotniczego jest naprawdę warta uwagi. Może bowiem okazać się, że sugerowana cena to jednak nic wyjątkowego. Wspomniane serwisy to: www.lataj.pl, www.blusky.pl, www.esky.pl.

Tanie bilety lotnicze – gdzie ich szukać i jak je kupować?

Na zakończenie jeszcze kilka praktycznych wskazówek i ostrzeżeń. Jak już wspominałam, szukając biletów lotniczych w promocyjnej cenie, trzeba wykazać się dużym refleksem. Tanie bilety znikają z rozkładu lotów, jak ciepłe bułeczki, a ich ilość jest zazwyczaj mocno ograniczona. Co więcej wiele ofert pojawia się o dziwnych porach dnia – późnym wieczorem lub nad ranem. Warto zatem nie wyciszać telefonu i wypatrywać powiadomienia sms lub e-mail – często w weekendy. Podpowiem Wam także, że tanie bilety lotnicze często udaje mi się kupić w momencie, gdy linia lotnicza ogłasza udostępnienie pasażerom nowego kierunku. Tak było chociażby w przypadku mojej wyprawy do Japonii, inaugurującym nowe połączenie Warszawa – Tokio, uruchomione przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

Natomiast stanowczo odradzam kupowania biletów, gdy miejsce wylotu oddalone jest znacznie od naszego miejsca zamieszkania. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy znajdziemy kolejny bilet na tzw. dolot. Warto sprawdzić, czy cena biletu w promocji + cena dolotu nie będzie wyższa od regularnej ceny danego połączenia lotniczego. Przypominam, że koniecznie należy zwrócić uwagę na bagaż, jaki wliczony jest w cenę biletu. Okazać się może, iż dopłata za dodatkową walizkę istotnie ostudzi nasz entuzjazm. I jeszcze jedno! Kupując tanie bilety lotnicze upewnijmy się co do waluty, w jakiej dokonujemy transakcji. Znam przypadki, gdy „szczęściarze” kupili bilety z Warszawy do Nowego Jorku za 900… – ale jak się później okazało nie złotych a euro… 😉

Ściskam Was stylowo,

Ania

P.S. Dołącz do Klubu Stylowych Podróżników i otrzymuj więcej podróżniczych wskazówek wprost na skrzynkę e-mail.

Klub Stylowych Podróżników

Poczekaj sekundkę!

Dziękuję! Sprawdź teraz pocztę e-mail i potwierdź subskrypcję 🙂

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

0 0 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
2 komentarze
Najstarszy
Najnowszy Najczęściej komentowany
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
4 lat temu

od siebie mogę polecić jeszcze wyszukiwarkę lotów kiwi. Chyba z niej korzystam najczęściej.

2
0
Chcesz skomentować?x
()
x