Długie weekendy 2019 – czyli o tym jak sprytnie zaplanować swój urlop - Stylowe Podróże | Luxury Travel Style Blog
Lifestyle

Długie weekendy 2019 – czyli o tym jak sprytnie zaplanować swój urlop

9 grudnia 2018
FavoriteLoadingDodaj do ulubionych

Najbardziej deficytowy towar w obecnej chwili to bez wątpienia czas. Pędzimy bez przerwy, tygodnie mijają błyskawicznie i nawet nie zauważamy, jak mija kolejny rok. Jak nigdy dotąd zmuszeni jesteśmy do perfekcyjnego planowania naszego czasu. 

Wolne dni są na wagę złota

Z tego powodu warto poświęcić trochę czasu na skrupulatne przygotowanie “grafiku” dni wolnych. Sprytnie zaplanowany urlop pozwoli być dłużej na wakacjach, a jednocześnie zaoszczędzić przysługujących nam dni urlopu. Rok 2018 był obfity w długie weekendy, ale nadchodzący 2019 może być równie udany.

Kalendarz dni wolnych 2019

Kalendarz dni wolnych w 2019 pozwoli Wam wydłużyć o kilkanaście dni wakacje, nie wykorzystując więcej niż ustawowe 26 dni urlopu. Poniżej znajdziecie szczegółową listę długich weekendów, które warto przeznaczyć na city break po Europie i nie tylko.

Jestem pewna, że zainspirują Cię moje pomysły na city break w: Edynburgu, Dubaju, Lizbonie, Madrycie, Berlinie, Gdańsku czy Belgradzie.

Zapraszam Was teraz w podróż z ołówkiem w ręku. Razem zaplanujmy długie weekendy 2019 –  tak sprytnie, jak to tylko możliwe.  Nie ma nic piękniejszego niż perspektywa niekończących się wakacji 🙂

Długie weekendy 2019 – czyli o tym jak sprytnie zaplanować swój urlop

Święta w 2019 przedstawiają się następująco:

 • 1 stycznia – Nowy Rok – wtorek
 • 6 stycznia – Święto Trzech Króli – niedziela
 • 21 kwietnia – Wielkanoc – niedziela
 • 22 kwietnia – Drugi dzień świąt wielkanocnych – poniedziałek
 • 1 maja – Święto Pracy – środa
 • 3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja – piątek
 • 9 czerwca – Zielone Świątki – niedziela
 • 20 czerwca – Boże Ciało – czwartek
 • 15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – czwartek
 • 1 listopada – Wszystkich Świętych – piątek
 • 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości – poniedziałek
 • 25 grudnia –  Boże Narodzenie – środa
 • 26 grudnia drugi dzień Bożego Narodzenia – czwartek

Niestety żadne ze świąt nie wypada w 2019 w sobotę. W praktyce oznacza to, że pracodawcy nie muszą przyznawać swoim pracownikom dodatkowego dnia wolnego. 

Długie weekendy 2019 – kiedy zaplanować urlop?

Znając kalendarz dni wolnych 2019 nie trudno zauważyć, że czeka nas aż 8 długich weekendów, czyli o 1 więcej niż w roku 2018. Wspaniała perspektywa, prawda? Sprawdźmy miesiąc po miesiącu jak sprytnie zaplanować ten czas.

#1 Grudzień 2018 / Styczeń 2019

Pierwsza okazja do przedłużenia weekendu nadarzy się już na przełomie grudnia i stycznia 2018/2019. Biorąc zaledwie 1 dzień urlopu, można będzie wypoczywać aż 4 dni. 29 i 30 grudnia to weekend. 1 stycznia – Nowy Rok, który jest ustawowo wolny. Wystarczy zaplanować urlop na 31 grudnia, czyli Sylwestra.

#2 Kwiecień

Kolejny długi weekend wypada w kwietniu przy okazji Świąt Wielkanocnych, które w tym roku obchodzone są 21-22 kwietnia (niedziela i poniedziałek). Wolna jest oczywiście również sobota, 20 kwietnia, co daje aż 3 dni wolnego. Warto zatem pomyśleć o urlopie w piątek, 19 kwietnia, oraz wtorek, 23 kwietnia, co pozwoli uzyskać aż 5 dni wolnych od pracy.

Długie weekendy 2019 – czyli o tym jak sprytnie zaplanować swój urlop

#3 Maj

Majówka jest jednym z najbardziej popularnych długich weekendów. W 2019 roku wystarczy wykorzystać 1 dzień urlopu, aby majowy wypoczynek trwał aż 5 dni. 1 maja (Święto Pracy) wypada w środę, a 3 (Święto Konstytucji) – w piątek. 4 i 5 maja to weekend. Zatem planując urlop na wtorek, 30 kwietnia, oraz czwartek, 2 maja, zyskujemy istotnie przedłużoną Majówkę.

#4 Czerwiec

Kolejny długi weekend wypada w czerwcu z okazji Bożego Ciała. Święto obchodzone jest 20 czerwca w czwartek, zatem biorąc zaledwie 1 dzień urlopu, można cieszyć aż 4 dniami wolnymi od 20 do 23 czerwca.

#5 Sierpień

15 sierpnia, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, wypada w czwartek. Planując dzień wolny na piątek, 16 sierpnia, można wypoczywać aż 4 dni.

#6 Listopad

Listopad 2019 będzie spektakularny, gdyż czekają nas aż dwa długie weekendy. Pierwszy 1 listopada (Wszystkich Świętych) w tym roku wypada w piątek, co oznacza, że – w połączeniu z weekendem – oznacza, aż się 3 dni wolnego. Kolejna możliwość przedłużenia weekendu nadarza się już 11 listopada (Święto Niepodległości), wypadającego w poniedziałek. W połączeniu z wolną sobotą i niedzielą, czekają nas kolejne 3 dni wypoczynku.

#7 Grudzień

Boże Narodzenie w 2019 roku wypadnie w środę, 25 grudnia, a pierwszy dzień świąt w czwartek, 26 grudnia. Jeśli uda się nam wziąć 4 dni urlopu we wtorek (Wigilia) 24 grudnia oraz w piątek, 27 grudnia, oraz przed Sylwestrem 30 i 31 grudnia, można cieszyć się spektakularnymi zimowymi wakacjami, czyli przez 9 dni.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę się doczekać? Mam już mnóstwo pomysłów na city break, muszę tylko zapolować na bilety lotnicze. Dla przypomnienia podrzucam Wam link do jednego z moich ulubionych tekstów Tanie bilety lotnicze – gdzie ich szukać i jak je kupować?

Ściskam Was stylowo,

Ania

0 0 vote
Ocena artykułu
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
4 komentarze
Najstarszy
Najnowszy Najczęściej komentowany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander
1 rok temu

Dzięki wielkie! Już zaplanowałem sobie urlopy na ten rok 🙂 Już czekam na te majówkę!

Karolina
Karolina
1 rok temu

Ja polecam Zajazd Biskupin – jak ktoś lubi ciszę, spokój i obecność natury to trudno o lepsze miejsce 🙂

4
0
Chcesz skomentować?x
()
x