Co? Gdzie? Kiedy? – czyli moje typy na marzec i kwiecień - Stylowe Podróże | Luxury Travel Style Blog
Afryka Ameryka Północna Ameryka Południowa Australia Azja Europa

Co? Gdzie? Kiedy? – czyli moje typy na marzec i kwiecień

23 lutego 2018

To już mój piąty tekst o pomysłach na wakacje! Po typach na lipiec i sierpień, wrzesień i październik, listopad i grudzień oraz styczeń i luty – jakie oczywiście znajdziecie na blogu – przyszła pora na marzec i kwiecień. Miesiące te z polskiej perspektywy nie należą chyba do najbardziej ulubionych. Są jedynie pogodowym przystankiem, z którego każdy chce odjechać jak naszybciej. Większość z nas wypatruje już lata i marzy o długich letnich wieczorach, a tu nadal zimno, mokro i szaro-buro. Jedynie Wielkanoc jest w stanie poprawić nam nastrój pod warunkiem, że nie sprowadzi się do zakupowego szaleństwa i obżarstwa oraz podaruje kilka słonecznych chwil. Gdzie zatem szukać odpoczynku i odmiany po wyczerpującej zimie? Jest kilka miejsc, o których warto pomyśleć właśnie w marcu i kwietniu…

 

Co? Gdzie? Kiedy? – czyli moje typy na marzec i kwiecień

Doskonale wiecie, że lubię informacje w stylu „krótko i na temat” – czasami mam poważne obawy, czy to dobrze skoro postanowiłam prowadzić blog… Niemniej jednak dzisiejszy tekst także będzie maksymalnie zwięzły i pełen skumulowanych informacji. Szkoda czasu na długie komentarze, gdyż w marcu najlepiej spakować walizkę i po prostu wyruszyć w drogę 🙂

Europa

Jeśli nie lubicie spędzać długich godzin w samolocie, to zawsze dobrą opcją są wakacje w basenie Morza Śródziemnego. I chociaż w marcu i kwietniu nie będzie jeszcze na tyle ciepło by biegać w krótkich spodenkach, to z pewnością będzie można już zrzucić z siebie znienawidzone kurtki. Co powiecie na wizytę w Neapolu połączoną ze zdobyciem Wezuwiusza i zwiedzaniem Pompei? Nadal się wahacie?! Zatem dorzucam malownicze Amalfi i liczę, że to Was usatysfakcjonuje.Przypomnę także, że marzec i kwiecień to ostatnia szansa, aby zobaczyć zorzę polarną w Skandynawii. Moje bilety na Islandię już czekają, więc możecie liczyć na relację i kilka filmów na facebookowym fanpage’u.

Jestem pewna, że także zainteresuję Cię tekst Magnesy na lodówkę – czyli o tym, jak stylowo gromadzić pamiątki z wakacji

 

Ameryka Południowa

W marcu i kwietniu warto pomyśleć o Patagonii – klimat jest wtedy bardziej łaskawy, a co za tym idzie można liczyć na bliskie spotkania z tamtejszą fauną. Jeżeli lubicie pingwiny, to wybierzcie się do Punta Arenas w Chile, skąd codziennie wypływają statki na pobliską wyspę Magdalenę, znaną z niezliczonej ilości najbardziej eleganckich ptaków świata.

Karaiby

Polska wiosna to świetny czas na Karaiby. Muszę wspomnieć o niesamowitym Puerto Rico (Portoryko), oddalonym od Miami o zaledwie dwie godziny lotu, gdzie możecie wziąć udział w niekończącym się plażowym party. Salsa i Pina Colada – wiele bym dała, aby móc się teraz znaleźć w Vieques.

Azja

Marzec i kwiecień to optymalny czas na podróż na Sri Lankę (część południowo-zachodnia) i do Indii. Chociaż mam wyrobioną opinię na temat tych regionów, to rzetelność „dziennikarska” nakazuje o nich wspomnieć. Będąc już w okolicy polecam odwiedzić Malediwy, które nie potrzebują żadnych dodatkowych słów komentarza. Natomiast moim absolutnym wiosennym numerem jeden jest Japonia. W tym czasie jest tam wprost bajkowo. Znacie z pewnością fotografie japońskich miast z kwitnącymi wiśniami w roli głównej. Coś wspaniałego! Na deser muszę dorzucić jeszcze Wietnam, w którym w marcu maleje uporczywa klejąca wilgotność powietrza, tak nielubiana przez większość turystów.

Australia

O Australii i Nowej Zelandii pisałam już w kontekście moich podróżniczych typów na styczeń i luty. W marcu i kwietniu nic się w tej kwestii nie zmienia. To najlepszy czas, aby wyruszyć na drugą półkulę – więcej szczegółów znajdziecie tutaj. Pamiętacie z pewnością, że kluczem do moich dalekich podróży są bilety lotnicze, które udaje mi się kupić po okazyjnych cenach. Często jest tak, że na wyjazd czekam ponad pół roku, ale dzięki temu lecę za ułamek regularnej ceny. O tym, jak rezerwować bilety, pisałam już w artykule Poznaj moje 15 sekretów, jak sprytnie zarezerwować tani lot.  

Już teraz zapraszam Was na kolejny artykuł z cyklu Co? Gdzie? Kiedy? – tym razem z pomysłami na wakacje w maju i czerwcu i przypominam o Klubie Stylowych Podróżników.

Klub Stylowych Podróżników

Poczekaj sekundkę!

Dziękuję! Sprawdź teraz pocztę e-mail i potwierdź subskrypcję 🙂

Ściskam Was stylowo,

Ania

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

0 0 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarze
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz skomentować?x