Wodospad Niagara – musisz go zobaczyć przynajmniej jeden raz w życiu - Stylowe Podróże | Luxury Travel Style Blog
Ameryka Północna

Wodospad Niagara – musisz go zobaczyć przynajmniej jeden raz w życiu

15 września 2017

W czasach boomu technologicznego, lotów w kosmos i sztucznej inteligencji warto czasami przypomnieć sobie, że człowiek w konfrontacji z siłami natury pozostaje nadal wątły i słaby. Refleksja ta nasunęła mi się kolejny raz po ostatnich wydarzeniach związanych z przejściem huraganu Irma. Ogrom zniszczeń, jakie wywołał trudno sobie wyobrazić. Dzięki zdjęciom satelitarnym wiemy, że powrót do normalności mieszkańcom Florydy i Karaibów zajmie z pewnością wiele miesięcy, a może nawet i nawet lat. Szczególnie smutno mi, gdy pomyślę o zniszczeniach na amerykańskim Key West, który po prostu uwielbiam.

Zawsze mimo wszystko staram się szukać pozytywnych stron niezależnych od nas zjawisk pogodowych i przyrodniczych. Szczególnie intrygują mnie siły natury, a wśród nich woda, będąca prawdopodobnie najcenniejszym zasobem, jaki posiada świat. I tu właśnie już jakiś czas temu w mojej głowie zrodził się pomysł na podróże tropem słynnych wodospadów.

Miałam już okazję podziwiać Salto Angel w Wenezueli, czyli najwyższy wodospad świata. W styczniu planuję zobaczyć wodospad Iguazu zarówno od strony Brazylii jak i Argentyny, który słynie ze swoich 270 kaskad! Już nie mogę się doczekać 🙂 Ostatnio udało mi się również odwiedzić wodospad Niagara i dlatego dziś słów kilka o tym wyjątkowym miejscu.

Wodospad Niagara – musisz go zobaczyć przynajmniej jeden raz w życiu

Wycieczka stricte nad Niagarę jest prawdopodobnie średnim pomysłem, ale jeśli połączycie ją z wizytą w Kanadzie lub Stanach, to bez wątpienia warto. Ja postanowiłam zobaczyć najsłynniejszy wodospad na świecie, będąc przejazdem w Toronto. Wypożyczyliśmy auto i już po około godzinie drogi byliśmy na miejscu. Jeden z największych wodospadów świata wyobrażałam sobie jednak zupełnie inaczej.

Sądziłam, że będzie bardziej dziewiczy, a jak się okazało dookoła niego wszystko już dawno zostało zurbanizowane. Sklepy, restauracje, hotele i okoliczne, dodatkowe atrakcje turystyczne czekają na podróżnych przybywających z całego świata do miasteczka Niagara Falls. Jeśli tylko macie ochotę, możecie zatrzymać się w kilku hotelowych wieżowcach z widokiem wprost na Niagarę – doba hotelowa z pewnością warta jest swojej ceny 🙂

Wodospad Niagara – musisz go zobaczyć przynajmniej jeden raz w życiu

Na szczęście kwitnąca turystyka nie wpłynęła negatywnie na efekt, jaki wywiera potężny wodospad. Jest naprawdę powalający i poraża swoim ogromem. W ciągu sekundy przepływa przez niego 6000 m3 wody!!! Bardzo słusznie wykorzystano to do skutecznego zasilania pobliskiej elektrowni wodnej. Tak naprawdę Niagara to zespół trzech wodospadów The HorseShoe Falls w Kanadzie oraz American Falls i Bridal Veil Falls w USA.

Kaskady rozdziela Luna Island, czyli Księżycowa wyspa. Kompleks leżący na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady można podziwiać z terenu obu państw, ale uważam, że widok ze strony kanadyjskiej jest najpiękniejszy, gdyż Niagarę widać wtedy w całej okazałości.Polecam Wam krótki rejs po rzece tuż przy ścianie wodospadu specjalnym statkiem wycieczkowym. Z pewnością dostarczy on każdemu sporą dawkę adrenaliny i niecodziennych przeżyć. Punkt obowiązkowy to również zjazd windą pod ziemię, aby znaleźć się tuż za taflą wody Niagary. Wodospad bezspornie zasługuje na 5 stylowych gwiazdek.

– Niagara Falls

P.S. Na koniec jeszcze jedna podpowiedź. Udając się na podbój Niagary koniecznie zabierzcie ze sobą okrycie przeciwdeszczowe, bo zmokniecie na 100%. Na miejscu dodatkowo możecie kupić płaszcze foliowe, które sprzedają się jak świeże bułeczki. Zapakujcie aparaty, telefony etc. w wodoszczelne etui, gdyż woda z Niagary rozpryskuje się w każdą możliwa stronę. Ale ile jest przy tym dodatkowej zabawy… 😉

Ściskam Was stylowo,

Ania

Wydaję mi się, że zainteresuje Cię także tekst Koniec świata, za którym „nie ma już nic”

 

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

0 0 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarze
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz skomentować?x