Instagram

Lifestyle

Hotelowe gwiazdki – przewodnik po luksusowych hotelach

1 grudnia 2017
FavoriteLoadingDodaj do ulubionych

Dziś pora na cotygodniową porcję wiedzy. Czy zastanawialiście się kiedyś, na jakiej zasadzie przyznawane są hotelowe gwiazdki i jakie jest ich znaczenie? Wspominałam w artykule sprzed kilku dni, że w wielu krajach, zasady ich otrzymywania istotnie mogą się od siebie różnić. Aby otrzymać upragnioną gwiazdkę hotel musi spełnić określone wymagania. Co gorsza nie istnieje żaden ujednolicony dokument, który obowiązywałby na całym świecie, czyli jak to mówią: „co kraj, to obyczaj…” Dlatego też postanowiłam przygotować przewodnik po luksusowych hotelach i przedstawić Wam ramy metodologii międzynarodowego systemu ich klasyfikacji.

Hotelowe gwiazdki – przewodnik po luksusowych hotelach

Warto wiedzieć, jakie możemy mieć wymagania nocując w hotelu 5-cio gwiazdkowym, a jakie w przypadku hotelu z trzema gwiazdkami. Dzięki praktycznym informacjom łatwiej egzekwować dodatkowe usługi, jakie przypisane są do hotelowego standardu. Ale uwaga, zawsze zanim dokonamy rezerwacji należy sprawdzić udogodnienia oferowane przez konkretny hotel.

 

Wydaje mi się, że zainteresuję Cię również tekst Jak przenieść się do klasy biznes – czyli samolotowy upgrade bez tajemnic

 

Jeśli wyraźnie zaznaczono, że czegoś nie ma, to jest to niestety wiążące – bez względu deklarowaną liczbę gwiazdek 🙁 Dla łatwiejszego zobrazowania przygotowałam specjalną tabelkę. Mam nadzieję, że się Wam przyda i hotelowe gwiazdki oraz to co oznaczają, nie będą już dla Was żadną tajemnicą.

Oczywiście obowiązuje zasada, że im więcej gwiazdek, tym lepiej, ale o tym na pewno doskonale wiecie… 😉

P.S. W ramach ciekawostki dodam, że na przykład w Skandynawii wcale nie funkcjonuje system „gwiazdkowy”, a we Francji i Anglii jest dobrowolny. Na świecie istnieje także kilka hoteli z siedmioma gwiazdkami, choć tak naprawdę taka skala nie jest ogólnie przyjęta. Wymyślono ją z powodów czysto marketingowych!!! Wykraczające poza skalę hotele siedmiogwiazdkowe już wkrótce pojawią się na blogu w kolejnym rankingu #TOP Najbardziej luksusowych siedmiogwiazdkowych hoteli na świecie.

Ściskam Was stylowo,

Ania

Jeśli chcesz otrzymywać więcej praktycznych wskazówek wprost na swojego maila, wpadnij do Klubu Stylowych Podróżników – klubowicze i ja zapraszamy!

Klub Stylowych Podróżników

Poczekaj sekundkę!

Dziękuję! Sprawdź teraz pocztę e-mail i potwierdź subskrypcję 🙂

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Inline
Inline