Zestaw małego podróżnika - czyli najlepsze prezenty dla dzieci w każdym wieku - Stylowe Podróże | Luxury Travel Style Blog
Lifestyle

Zestaw małego podróżnika – czyli najlepsze prezenty dla dzieci w każdym wieku

22 maja 2018

Urodziny, imieniny, Dzień Dziecka, święta, zakończenie roku szkolnego… – to tylko kilka z okazji, w których obdarowujemy dzieci upominkami. Przed jakim dylematem stajemy wtedy najczęściej? Zazwyczaj większość z nas odnosi wrażenie, że chyba wszystko już było, a mały jubilat ma od dawna to, czego tylko zapragnął. Co wtedy robić? Otóż muszę Was zmartwić – niestety trzeba się trochę wysilić 😉

Nie odkryję Ameryki mówiąc, że warto wtedy szukać inspiracji wśród zainteresowań dziecka. Pocieszający jest fakt, że dziecięce hobby zmienia się jak w kalejdoskopie. Z doświadczenia wiem, że nie warto porywać się na super drogie upominki. Odnoszę wrażenie, że dzieci cieszą się nimi tylko przez chwilę. Znacznie większą radość sprawia im, gdy dostają dużo gadżetów, które wcale nie muszą drastycznie drenować naszych kieszeni.

Polecam kompletować kilka mniejszych upominków, stąd mój pomysł na niezawodny zestaw małego podróżnika.

W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka chciałabym podsunąć Wam kilka inspiracji uzależnionych od wieku szczęściarza. Każdy komplet to kilka gadżetów, które będą niezastąpione w trakcie wakacyjnej podróży, ale także przydadzą się w krótkich, jednodniowych szkolnych i przedszkolnych wycieczkach.

Część z nich to zabawki pompowane, które łatwo przewieźć i zmieścić w każdej walizce. Przy wyborze brałam pod uwagę w pierwszej kolejności zastosowanie, oryginalność i funkcjonalność upominku oraz oczywiście wiek dziecka. Podpowiem, że większość prezentów można kupić w zagranicznych serwisach jak Amazon czy Ebay, a w Polsce na Allegro.

Zestaw małego podróżnika – czyli najlepsze prezenty dla dzieci w każdym wieku

#1 Dzieci 1-3 lata

Niezastąpione są tu wszelkiego rodzaju pudełka, których zastosowanie ogranicza jedynie wyobraźnia dziecka. Szczególnej uwadze polecam sprytne gadżety do samolotu, które istotnie ułatwią podróż zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Do moich ulubionych należą poduszki-przutulanki i kocyki oraz pompowana poducha (ostatnie zdjęcie), jaką umieszcza się w przestrzeni pomiędzy fotelem a oparciem sąsiada z przodu.

Koniecznie już kolejny raz muszę wspomnieć na blogu o walizce Trunky, bez której nie wyobrażam sobie wakacji z maluchem. Jest zabawką wszystko-odporną, a przy okazji całkiem pakowną – jej największa zaleta to oczywiście kółka, dzięki którym zamienia się w super pojazd.

Zestaw małego podróżnika – czyli najlepsze prezenty dla dzieci w każdym wieku

#2 Dzieci 4-6 lat

Ten wiek jest wyjątkowy, gdyż dziecko doskonale rozumie, co oznacza podróż. Warto wspólnie celebrować przygotowania do wyjazdu i zaopatrzyć dziecko w praktyczne wakacyjne zestawy – plecak, bidon, kosmetyczka i… plasterki na rany 😉 Nie obejdzie się także bez miniaturkowych gier i łamigłówek,  a także gadżetów, jakimi można bawić się na basenie (ostatnie zdjęcie – czyli rybki spadające na dno, które należy wyłowić).

Wydaje mi się, że możesz być zainteresowany tekstem Dziecko w samolocie – czyli o tym, jak przetrwać lot i nie zwariować

Zestaw małego podróżnika – czyli najlepsze prezenty dla dzieci w każdym wieku

#3 Dzieci 7-9 lat

W tym wieku zaczyna robić się już znacznie poważniej. Dzieci szczególnie wyczulone są na to, że już są “prawie” dorosłe. Z tego względu upominki przybierają często postać poważnych gadżetów w schyłkowej dziecięcej wersji.

Rozbiegane 7-, 8-, 9-latki w dalszym ciągu ubóstwiają również coś tworzyć, rozwiązywać i zgadywać, więc wszelkie manualne zabawki powinny być strzałem w dziesiątkę. W trakcie zabaw w plenerze niezastąpiona okazuje się również duża piłka “do fitnessu”, którą od czasu do czasu możemy również podkraść dla siebie 😉

#4 Dzieci 10-12 lat

Zestaw małego podróżnika dla dziecka w wieku 10-12 lat to już naprawdę spore wyzwanie. Warto poszukać czegoś oryginalnego i do wielokrotnego użytku, jak na przykład kreatywne paluszki Wikki Stix. Klasyczne kolorowanki nie będą już interesujące, chyba że najpierw obrazek powstanie z połączenia setek kropek. Zabawki z pewnością muszą być bardziej ambitne, co wcale nie oznacza, że… wodna ślizgawka nie sprawi dzieciom radości – zarówno na wakacjach, jak i w ogrodzie. 

W inspiracjach na najlepsze prezenty dla dzieci w każdym wieku zatrzymuję się na magicznej liczbie 12 lat. Obawiam się, że od tego momentu dziecko jest już prawdziwą indywidualnością i prezent powinien być skonsultowany z samym zainteresowanym.

Prezenty niespodzianki pozostawiam tylko najbardziej odważnym z Was. Wydaje mi się, że pośrednim, dobrym rozwiązaniem może być wspólne wyjście na zakupy.

Pedagodzy zgodnie twierdzą, że wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, to najlepszy prezent, jaki można mu ofiarować.

Zakupy mogą być jedną z jego form, choć wspólne podróżowanie to coś z pewnością o wiele lepszego… Zachęcam Was – przy okazji dzisiejszego tematu 🙂 – do lektury tekstu 20 miejsc, które musisz odwiedzić, zanim Twoje dziecko dorośnie.  

Zestaw małego podróżnika – czyli najlepsze prezenty dla dzieci w każdym wieku
www.bonami.pl

Na koniec przypominam także o stylowym zapakowaniu prezentu. Ciekawa jestem, co powiecie na pudełko w kształcie klocka LEGO…? Moim zdaniem jest fantastyczne 🙂

Ściskam Was stylowo,

Ania

Wszystkie zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z materiałów prasowych

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

0 0 vote
Ocena artykułu
Subskrybuj!
Powiadom o
guest
0 komentarze
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcesz skomentować?x
()
x